Historia hirudoterapii

pijhirudoterapia01

Historia używania pijawek w celach leczniczych ma ponad dwa tysiące lat. Informacje na temat ich używania do celów leczniczych znajdują się w świętych księgach różnych religii - w Biblii i Koranie. Ten mały krwiopijca ratował od wysokiego ciśnienia krwi, bólu głowy i innych dolegliwości egipskich faraonów.
Legenda głosi, że egipska królowa Kleopatra mogła zajść w ciążę tylko przez pijawki. Urodzenie spadkobiercy Juliusza Cezara było sprawą honoru, ale ani najlepszy egipski uczony, ani ludowe lekarstwo nie uratowało królowej przed niepłodnością. Zrozpaczona wysłuchała rady nieznanego doktora Klemensa, który polecił jej, by użyła pijawki. W ciągu zaledwie kilku sesji królowa poczuła, że spodziewa się dziecka. W dowód wdzięczności za ten czyn obraz pijawek pojawił się na ścianach grobowców egipskich faraonów.

Czytaj więcej...

Refleksologia stóp

Refleksologia, czyli masaż stóp

Refleksologia to nie tylko subtelna sztuka i fascynująca nauka, ale także niezwykle skuteczna forma terapeutycznego masażu stóp – jedna z podstawowych form medycyny alternatywnej. To nauka, ponieważ u jej podstaw leżą badania fizjologiczne i neurologiczne. To sztuka, ponieważ skuteczność zabiegów zależy w głównej mierze od zręczności terapeuty, umiejętności wykorzystania posiadanej wiedzy i jego współpracy z pacjentem.

 

Refleksologia czyli...

 

Czytaj więcej...

Kurkuma - lek na "wszystkie" dolegliwości

Przywykliśmy do wykorzystania w kuchni przypraw korzennych, ponieważ dają one potrawie niepowtarzalny smak i zapach.

Kurkuma – to rodzaj imbiru, rośnie dziko w Indiach i jest uprawiana w Kambodży, Chinach, na Sri Lance, na wyspach Haiti, Madagaskarze, w Japonii jest suplementem diety podczas chorób wątroby. Z korzeniem kurkumy można gotować smaczne i zdrowe pikantne potrawy.

Medycyna wschodnia przypisuje wiele właściwości leczniczych kurkumie i jest ona również uniwersalna: może być stosowana przez dorosłych, dzieci oraz osoby starsze,

Kurkuma może być dodawana do prawie wszystkich potraw: do mięsa, warzyw, ryb, produktów morskich, sosów, ryżu, wyrobów cukierniczych. Kupować kurkumę najlepiej na rynku tam, gdzie sprzedają przyprawy.kurkuma-w-indiach

Kurkuma zawiera: fosfor, wapń, żelazo, jod, witaminy, B2, B3, C, K, olejki eteryczne, które zawierają pewne typy terpenów i pełnią funkcję naturalnych przeciwutleniaczy, regeneruje i chroni organizm z różnych guzów.

Czytaj więcej...

Król przypraw- SZAFRAN

                                                                                                      szaf

Szafran - jest znany ludzkości od ponad 4000 lat.  Jest to najbardziej kosztowna przyprawa na świecie, ponieważ produkcja szafranu jest bardzo czasochłonna. Szafran można uzyskać zbierając pręciki krokusa fioletowego z zaledwie trzech stygmatów. Sprawę komplikuje fakt, że krokus kwitnie tylko 2-3 dni i pręciki trzeba zbierać w pierwszym dniu otwarcia pąka, ręcznie, jeszcze przed wschodem słońca. Kilogram szafranu uzyskuje się z 200 000 kwiatów. Szafran uprawiany jest tak długo, że ​​nie można nawet dokładnie powiedzieć, od jakiego słowa wywodzi się jego nazwa. Uważa się, że w jaskiniach neolitycznych rysunki na ścianach wykonywano szafranem. Starożytni Grecy wierzyli w pobudzające moce szafranu, używali go do kąpieli i usypywano nim łóżka. Szafran od dawna znalazł też zastosowanie w leczeniu wielu chorób. Pomimo faktu, że ojczyzną szafranu jest Bliski Wschód, nauczył się on rozwijać w Hiszpanii, Włoszech i Turcji oraz w niektórych innych krajach.

Czytaj więcej...

KONTAKTY

w OSTROŁĘCE:

ul. D. Majewskiego 7

Tel.: (29) 307 04 40

Kom. 602 706 932

Kom. 692 535 264

w WARSZAWIE:

ul. Podleśna 40/lok 33

Kom. 532-732-688

Kom. 507-703-216

E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny rejestracji:

Pn-Pt 9:00-19:00 

Sobota: 9:00-14:00

Nowości

jalaneti

PŁukanie nosa-

JALA-NETI! 

Jala Neti - płukanie nosa

Propozycje

vitafon 2Wibroakustyka –

nowy kierunek w medycynie

urządzenie Vitafon2

Aktualności

netravasti1

Netra Vasti – 

oczyszczanie oczu

 Netra Vasti - oczyszczanie oczu